Alter ego

Znam kogoś, kto nawet przed samym sobą nie potrafi być sobą. Soba to oczywiście makaron, a ten ktoś makaronem nie jest. Za to gdyby ktoś inny mnie spytał, kim jest ów ktoś, powiedziałabym, że bezpłciową i bezkształtną masą słów, w których dawno zgubiła się tożsamość. Dzisiejszy dzień nie nastraja optymistycznie. Jest jak wir, jak wodospad, który gubi się w meandrach rzeki.

Mieliście czasem wrażenie, że budzicie się i nie wiecie, gdzie jesteście? Ja tak miałam. Mój dzień trwał niemal trzy dni, ze zbyt małymi przerwami na sen.  Za krótko, żeby być wyspanym, za długo, żeby nazwać to drzemką. Jakaś ironiczna parodia życia.

Kiedy gdzieś wyjeżdżam bardzo wcześnie, a potem wracam bardzo późno, to wchodząc do domu czuję, że nie było mnie przynajmniej ze dwa pełne dni. Te zegar jest całkiem bezduszny, nie zna litości, nie wie, co to jest ból. Gdy wszystko z rąk się wymyka, by z zegarem biec co tchu… I cała wstecz! Edyta Bartosiewicz wiedziała, co śpiewa. Kiedy przychodzi mi na myśl jedna piosenka o czasie, od razu przypomina mi się kolejna. If I can turn back time. Ale ja bym wolała czasu nie cofać. Za dużo w tym było świadomości śmiertelności, a za mało poczucia życia. A Bartosiewicz przynajmniej woła Nie, nie, nie poddaj się. I bez względu na to, czy chodzi o walkę z czasem czy ze sobą, zapamiętam na najbliższe dni.

Lepsze to, niż radiowe piosenki o Świętach, od których robi się niedobrze. Ile można?! Niektórzy postanowili zamęczyć słuchaczy jeszcze na początku listopada.

Ja proponuję za to coś dużo lepszego, niż lipne składanki Xmas songs. Specjalnie dla Ciebie. Albo po prostu dla Ciebie. Kiedy śnieg zasypie wszystkie radości, a zostaną tylko poszarpane resztki poskręcanych problemów, włącz sobie taki kawałek. I najlepiej usiądź w bujanym fotelu przy kominku, z wielkim kubkiem gorącej czekolady w rękach… I patrz…

Co zobaczysz? Siebie w dzieciństwie, biegającego za rękę z rodzicami, podrzucanego dzięki sile ich ramion? Wyjątkowe chwile z kimś bliskim? Wakacje w środku zimy? Widoki zapierające dech w piersiach?

Wszędzie tam będziesz Ty sam.

The following two tabs change content below.

Zytka Maurion

?! Niech następne pokolenia piszą moją biografię.

Ostatnie wpisy Zytka Maurion (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>