Rzeczy zmieniają się tak szybko…

Zima i Święta mocno motywują do myślenia. Jest ciągle ciemno i ponuro. Nie trzeba się głęboko zastanawiać, żeby wejść w swoje skulone i skostniałe myśli. Słońce jest tylko namiastką ciepła, dzień jest tak krótki, że łatwo go przeoczyć.

Spotkałam niedawno kota. Żadna nowość, powiecie, jest tyle kotów na świecie. Ten był wyjątkowy, bo i okazja szczególna. To był czarny kot, siedzący przy żywopłocie. Dookoła gęste mgły, a słońce dopiero wschodziło. Niesamowite wrażenie. Tylko Kot i Ja. Strange little girl, where are you going?

Właśnie, gdzie? Donikąd. Wszędzie i nigdzie. Tak myślę, że żadna różnica. Kot poszedł swoją własną ścieżką, ja swoją. Rzeczy zmieniają się tak szybko, że nawet nie warto pamiętać wszystkich szczegółów. Chyba, że macie takie coś jak ja i bez tego wszystko zapominacie? ;)

Zimowa pora, zimowa dziewczyna, zimowa herbata. Wszystko białe, szare, czarne. Życie jak film w niemym kinie. Walizki wspomnień o dzieciństwie na sankach, o ślizgawce wylanej przez woźnego na szkolnym boisku, o pierwszych nartach z rysunkiem postaci z kreskówek. Tori Amos tak pięknie śpiewa o tym, że wszystko przemija, zmienia się i kończy. Mała dziewczynka tworzy wspomnienia, duża dziewczynka nimi żyje. Karmi się tym, co dawało bezpieczeństwo, radość, dobroć i szalone pomysły. Powroty do przeszłości są podobno dobre dla starszych ludzi. W takim razie bardzo się postarzałam od drugiego tygodnia listopada.

Miało być o górach, o jedzeniu. A wychodzi ciągle o muzyce. Ciągnie mnie do muzyki, jak do nałogu. Zawsze znajdzie się piosenka, która wyrazi to, co czuję. Jak Winter, utwór Tori Amos.

 

The following two tabs change content below.

Zytka Maurion

?! Niech następne pokolenia piszą moją biografię.

Ostatnie wpisy Zytka Maurion (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>