Łakomczuchy mają pełne brzuchy

Na zawsze i na wieczność uczyńmy z życia święto!

Otwórz oczy. Otwórz oczy. OTWÓRZ OCZY! Słuchałam niedawno przez godzinę czy dwie muzyki z filmu Vanilla Sky. Widziałam ten film lata temu, a zapadł mi w pamięć tylko przez to, że cholernie mnie wkurzał od początku do końca. Zabija się laska, potem się okazuje, że się nie zabiła. Potem zabija się facet, ale w sumie to się nie zabił. Potem laska jednak umiera, a on dalej nie. Potem jest inna kobieta, którą gra Penelope Cruz, więc było rozkosznie, sceny ten tego i takie tam. A na końcu znów otwórz oczy i otwórz oczy. Oł fak.

Zmieńmy temat może.

Jechałam pociągiem! Ciapongiem. Relacji Krk – Lbl. Przy wyłączonym ogrzewaniu temperatura sięgała 30 stopni na plusie. Ugotowałam się, siedząc niemal tylko w koszulce termoaktywnej. Ufffff. A w Lublinie lało cały dzień na przemian ze słońcem, gradem i śniegiem tak samo, jak w Krakowie. ;)

Hervé This, człowiek, który umie zrobić 24 litry majonezu z jednego jajka, byłby ze mnie dumny, bo obgryzłam właśnie po raz pierwszy w życiu pieczone udko z kurczaka w panierce. Wcześniej próbowałam wiele razy, ale zazwyczaj mi zostawało 3/4 mięska przy kości. Dorosłam! I stało się to przy Eweko i B. Przy Ranczu i gryzieniu po kostkach.

O szanownym TYM Panu (This wskazuje, że chodzi o niego) mogę powiedzieć, że napisał jedną z najlepszych książek kulinarnych na świecie. Odkrycia kulinarne są książką , którą dumnie nazwę sztandarem ideowym kuchni molekularnej dla laików. Nie ma tam wprawdzie zaleceń, żeby gotować pod ciśnieniem trzy dni mięso. Za to wyjaśnione jest dokładnie, dlaczego nie należy solić całego jajka sadzonego i smażyć go na wielkiej patelni. :)

Po raz pierwszy od liceum miałam do czynienia z chemią. I fizyką. Molekuły, proteiny, atomy. Emulsje, żele, atrakcje i bajery. Możecie być ze mnie dumni. Przeszłam nawet przez przepisy z wykorzystaniem świńskiej skóry i cielęcej nogi.

Ech. Kobiety zrozumieć nie możesz. Ale niektórych facetów też.

The following two tabs change content below.

Zytka Maurion

?! Niech następne pokolenia piszą moją biografię.

Ostatnie wpisy Zytka Maurion (zobacz wszystkie)

4 myśli nt. „Łakomczuchy mają pełne brzuchy

  1. Ale kobiety każdej nie zrozumiesz?czy tylko niektórej;p pokaż no mi to placem faceta, którego da się zrozumieć od początku do końca;p
    Twój pierwszy raz z nami:D Gratulujemy:)

    • Niektórych kobiet nie rozumiem, czasem w dodatku. Ale się bardzo staram. Facetów nie rozumiem totalnie. Co innego mężczyzn… Jak mówi Johnny English – mądrość przychodzi z wiekiem ;P

  2. Pingback: Zbiorowo o mięsie (indyk) | Oderwane i przyklejone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>