A ja czytam i czytam, i czytam

Tak parafrazując sobie dość dowolnie Grzesia Turnaua, i tylko Tobie zaufam, tylko Tobie uwierzę, a ja leżę i leżę, i leżę. Trochę ostatnio czytałam i to nawet na głos.

A w sumie to nie leżę, a siedzę na krześle. Tarasowym. Sama go zaolejowałam, ot tak. Pięknie teraz wygląda i nabrało takiego błysku, że aż miło. Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności i permanentny brak dużego stołu na użytek własny, to oto śliczne krzesło zostanie składowane w piwnicy i grzecznie doczeka następnej wiosny. Chyba, że nam się goście zwalą na głowę, o co ich serdecznie prosimy, to wtedy uroczyście je wyciągnę i będę się przechadzać dookoła.

Gości zapraszamy na naszą budowę bez jakiś szczególnych zapowiedzi. To znaczy, jeśli będą chcieli jeść chleb albo ziemniaki, to mogą przywieźć ze sobą. U nas zwykłe kartofle występują bardzo odświętnie. Tak średnio raz na miesiąc albo dwa. Jakoś makaron, kasza i inne dobra bardziej mi podchodzą.

Dziś za to mój Mężczyzna ugotował ziemniaki z targu. A ja kończyłam malowanie konstrukcji pod taras brązową (teakową znaczy się) lazurą. Kiedy zasiedliśmy do stołu, czyli przy desce wyłożonej na dwóch w/w krzesłach, usłyszałam wiekopomne zdanie:

- Czyli to tak smakują ziemniaki?

[Chrząknięcie Zytki, oznaczające dwusekundową zadumę. Głęboki wdech. Raz, dwa. Raz, dwa...]

I jakby Wam nie smakowały ziemniaki, zróbcie sobie taką przerwę. A wtedy smakują lepiej, niż wszystkie te zagramaniczne frykasy, typu:

- francuski ser kozi chevrette (który nam został po wyjeździe na Słowację);

- salami – fuet, w którą to zaopatrzyliśmy się w ilościach hurtowych w ramach tygodnia hiszpańskiego w jednym z marketów (doskonałe z grilla i podsmażone w jajecznicy!);

- a nawet lody waniliowe z grubą warstwą czekolady i migdałami, z których patyczek doskonale pasuje do niektórych wózków sklepowych.

The following two tabs change content below.

Zytka Maurion

?! Niech następne pokolenia piszą moją biografię.

Ostatnie wpisy Zytka Maurion (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>