A ja czytam i czytam, i czytam

Tak parafrazując sobie dość dowolnie Grzesia Turnaua, i tylko Tobie zaufam, tylko Tobie uwierzę, a ja leżę i leżę, i leżę. Trochę ostatnio czytałam i to nawet na głos.

A w sumie to nie leżę, a siedzę na krześle. Tarasowym. Sama go zaolejowałam, ot tak. Pięknie teraz wygląda i nabrało takiego błysku, że aż miło. Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności i permanentny brak dużego stołu na użytek własny, to oto śliczne krzesło zostanie składowane w piwnicy i grzecznie doczeka następnej wiosny. Chyba, że nam się goście zwalą na głowę, o co ich serdecznie prosimy, to wtedy uroczyście je wyciągnę i będę się przechadzać dookoła.

Gości zapraszamy na naszą budowę bez jakiś szczególnych zapowiedzi. To znaczy, jeśli będą chcieli jeść chleb albo ziemniaki, to mogą przywieźć ze sobą. U nas zwykłe kartofle występują bardzo odświętnie. Tak średnio raz na miesiąc albo dwa. Jakoś makaron, kasza i inne dobra bardziej mi podchodzą.

Dziś za to mój Mężczyzna ugotował ziemniaki z targu. A ja kończyłam malowanie konstrukcji pod taras brązową (teakową znaczy się) lazurą. Kiedy zasiedliśmy do stołu, czyli przy desce wyłożonej na dwóch w/w krzesłach, usłyszałam wiekopomne zdanie:

- Czyli to tak smakują ziemniaki?

[Chrząknięcie Zytki, oznaczające dwusekundową zadumę. Głęboki wdech. Raz, dwa. Raz, dwa...]

I jakby Wam nie smakowały ziemniaki, zróbcie sobie taką przerwę. A wtedy smakują lepiej, niż wszystkie te zagramaniczne frykasy, typu:

- francuski ser kozi chevrette (który nam został po wyjeździe na Słowację);

- salami – fuet, w którą to zaopatrzyliśmy się w ilościach hurtowych w ramach tygodnia hiszpańskiego w jednym z marketów (doskonałe z grilla i podsmażone w jajecznicy!);

- a nawet lody waniliowe z grubą warstwą czekolady i migdałami, z których patyczek doskonale pasuje do niektórych wózków sklepowych.

The following two tabs change content below.

Zytka Maurion

?! Niech następne pokolenia piszą moją biografię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>