Z piorunami na drugim planie

The boy child is locked in the fisherman’s yard
There’s a bloodless moon where the ocean died
A shoal of nightstars hang fire in the nets
And the chaos of cages where the crayfish lie

Jestem w cywilizacji i zupełnie nie mogę się odnaleźć. Jestem do tego marudna. Bo się nie wyspałam! Jednak chrapanie, chociaż sygnalizuje obecność człowieka, zupełnie nie daje mi szans na spokojną noc. Kiedy chłopak wrócił ze spotkania ze znajomymi, a ja byłam po jakimś ataku dreszczy z zimna, z wielkim katarem i z początkiem migreny, on spał jak zabity, a ja się męczyłam. Po trzeciej w nocy nie wytrzymałam i uciekłam na sofę, zamykając za sobą dwoje drzwi. Dalej SŁYSZAŁAM takie chrrrr chrrrr… Za mną superudana noc. ;)

Where is the fisherman, where is the goat?
Where is the keeper in his carrion coat?
Eclipse on the moon when the dark bird flies
Where is the child with his father’s eyes?

There are the soul cages
These are the soul cages

Święta idą. Nadchodzą. Nadciągają. Zbliżają się wciąż i wciąż. Wypadałoby wybrać się do sklepów, zrobić jeszcze zakupy przedświąteczne. Ale dzisiaj i jutro zdecydowanie nie nastrajają na wychodzenie z domu. Samochód zamarznięty, komu chciałoby się skrobać szybę. W marketach pewnie szalone, wściekłe tłumy, wyrywające sobie rzeczy. Przeceny będą pewnie po 26 grudnia. Nigdzie nie idę.

Od rana rzucaliśmy w siebie piorunami we wzroku. Ja zła, że się nie wyspałam. On zły, że mu wypominam. Ale przy wieszaniu prania doszliśmy do porozumienia. Kawa z ekspresu łączy. Do tego ciastka o posmaku Bożego Narodzenia w ramach próby przedświątecznej. Mmm. Będzie dobry dzień. Może nie dziś, ale jutro, jak się wyśpimy. :)

The following two tabs change content below.

Zytka Maurion

?! Niech następne pokolenia piszą moją biografię.

Ostatnie wpisy Zytka Maurion (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>