Konkurs bezglutenowy na Wielkanoc [z akutalizacją]

Witajcie!

Zapraszam Was serdecznie do udziału w konkursie wielkanocnym, organizowanym przez blog Bezglutenowe Wariacje Kulinarne. Mam wielką przyjemność być „członkiem komisji konkursowej”.

Wielkanoc jest momentem, w którym wiele dań jest tradycyjnie bez glutenu, chociaż wiele osób o tym nie wie. Mazurki z mielonymi migdałami, serniki, ciasta bezowo-orzechowe, dania jajeczne, sałatki, kiełbaski domowe, kremy i musy… Do wyboru, do koloru. Większość używek też jest bezgutenowych – chociażby kawa i herbata. :)

Zachęcam w takim razie do korzystania z przepisów już umieszczonych w sieci, między innymi właśnie na stronach Bezglutenowych Wariacji oraz do własnej inwencji twórczej – może spróbujecie zastąpić mąkę pszenną mąką ryżową, rybę opanierować w polencie z serem zamiast w mące, zrobić racuszki gryczane zamiast zwykłych?

Możliwości jest naprawdę wiele. Idzie wiosna, a to doskonała pora na eksperymenty. Bo przecież nie ma się co martwić, kto to zje… ;)

Pod zdjęciem znajdziecie więcej informacji.

KONKURS!!!

Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie na przepis na wielkanocne ciasto bezglutenowe. Przepisy i zdjęcia proszę wysyłać na adres: dizonaura85@gmail.com tytułem: Konkurs Wielkanoc. W przypadku, gdy korzystacie z czyjegoś przepisu, bardzo proszę – podajcie źródło i swoje zdjęcie. Konkurs trwa do dnia 12.04.2014 roku.
Dla zwycięzcy nagroda – zestaw bezglutenowych mąk z firmy Balviten.

W konkursie mogą brać udział przepisy już zamieszczone na Waszych blogach lub forach kulinarnych. Oczywiście, zdjęcia powinny być wyłącznie Waszego autorstwa, a przepisy innych osób z wyraźnie zaznaczonym autorem i adresem strony. Pamiętajcie, że wiele przepisów i zdjęć zamieszczanych na blogach jest chronionych prawem autorskim – zapewnia to nie tylko polskie prawo. Warto więc w takim wypadku, korzystając z cudzego przepisu, sformułować go po swojemu i spróbować małego eksperymentu ze składnikami. Może wtedy też i Wy będziecie recipe developer? :)

Bezglutenowe wariacje kulinarne i Zytka Maurion od kuchni.

The following two tabs change content below.

Zytka Maurion

?! Niech następne pokolenia piszą moją biografię.

Ostatnie wpisy Zytka Maurion (zobacz wszystkie)

2 myśli nt. „Konkurs bezglutenowy na Wielkanoc [z akutalizacją]

  1. Witam,
    Czy ciasto ma być specjalnie przygotowane dla konkursu, czy można wysyłać zdjęcia i przepisy wcześniej już opublikowane ?

    Pozdrawiam serdecznie :)

    • Witaj Justyno. Można jak najbardziej wykorzystać już użyty przepis, najlepiej własny, autorski. :)

      Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>