Kiedy tak patrzysz na mnie

W Trójce mojej kochanej usłyszałam cudowną piosenkę „When I watch you sleeping” Neila Younga. Kiedy jej szukałam w czeluściach internetu, przypomniałam sobie o innej, polskiej piosence. Musiałam wyłączyć radio, żeby przypomnieć sobie słowa, ale udało się. ;)

Takie wspomnienie z dawnych lat. Bez żadnych podtekstów. Może tylko tyle, że cholernie się przywiązuję do ludzi, a coraz więcej wspaniałych osób odchodzi z mojej pracy i jakoś nie umiem się z tym pogodzić, że dopiero co ich poznałam i bardzo polubiłam, a oni już znikają.

Taka specyfika, można powiedzieć. Ale dlaczego poznałam ich zaraz przed ich zniknięciem? To tak jakby powiedzieć: Tu jest piękna kraina, popatrz sobie na nią przez okno samolotu, ale nie będzie Ci nigdy dane obejrzeć jej z bliska.

Wszyscy ci ludzie są jak niewiarygodnie urokliwe krainy. Każdy z nich kryje w sobie inne historie, którymi będą dzielić się z kolejnymi ludźmi. W takich chwilach lubię wierzyć, że życie jest podróżą i zostali postawieni na mojej drodze, żebym wzięła od nich to, co mają najlepszego do zaoferowania. A potem znikają, pozostawiając po sobie niezatarty ślad w mojej pamięci.

Brzmi to prawie jak mowa pożegnalna, ale większość z nich była dla mnie najcierpliwszym nauczycielem, mądrym przewodnikiem po arkanach mojej pracy oraz zwyczajnym kumplem, jakich chciałoby się mieć. Żeby ta praca nie była tylko ciążącym obowiązkiem. Żeby się chciało przychodzić na te wszystkie zmiany, jakie mamy, przez całą dobę.

For You, Guys!

The following two tabs change content below.

Zytka Maurion

?! Niech następne pokolenia piszą moją biografię.

Ostatnie wpisy Zytka Maurion (zobacz wszystkie)

4 myśli nt. „Kiedy tak patrzysz na mnie

 1. Mam nadzieję, że nie musisz siedzieć 24h w pracy i znajdziesz na nich czas w wolnej chwili! Każda poznana osoba to kolejny pasażer naszej podróży przez życie. Super, że doceniasz i cenisz ich, że są nawet przez chwilę.
  Trójeczka zawsze potrafi zainspirować, nie tylko muzycznie ;)
  Pozdrawiam.

  • Witaj Dremil.

   Bardzo mi miło, że odwiedziłeś mój zakątek w sieci.

   Każda osoba zostawia po sobie ślad. Ta metafora jest mi jeszcze bliższa teraz, kiedy zaczęłam lekturę książki „sprzedaj lodówkę i jedź dookoła świata”. :)

   Pozdrawiam serdecznie, życząc weny twórczej na Twoim blogu.
   Zapraszam do mnie ponownie!

   Zytka

  • =) Witaj Leszku!

   Ten obrazek genialnie pokazuje, jak się nieraz czuję po pracy. Padam.

   Pozdrawiam wiosennie i dziękuję za odwiedziny,
   Zytka M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>